prozatím není!!! :(

Tento taneční styl vyvořila před více jak 2 lety Eva Procházková (od které jsem na instruktorku Flirt Dancu vyškolená) a jako inspirace jí posloužily jak orientální a latinskoamerické tance, tak zejména S Factor.

S v názvu S Factor si můžete vyložit například jako sebevědomá, svůdná, sexy, s nebo třeba sama sebou a právě tvar tohoto písmene asi nejlépe vykresluje křivku svůdného ženského těla. Flirt Dance z S Factoru vychází a snaží se v každé ženě probudit její ženskost, která je v dnešní moderní uspěchané době často opomíjena.
Při lekcích Flirt Dance v sobě ženy objevují svou ženskost, hrají si na svůdnice i drsné holky, zkouší co v nich je. Třešničkou na dortu je tanec se židlí či u tyče, který by snad každá z nás ráda vyzkoušela, ale netroufá si.
Tento tanec může tančit opravdu každá žena. Není omezen mírami ani tanečními zkušenostmi, navíc jeho součástí je i posílení, vytvarování a protažení kritických partií ženského těla. Speciální odnoží Flirt dance je tzv. FitnessFlirt, jehož hlavní náplní je tvarování postavy právě pomocí židle, tyče a podobně...

 

 

 

O čem je Flirt Dance?

 

Abyste mohly tancem flirtovat, musíte ovládat své tělo, mít ho ráda a cítit se sexy.

Ovládání těla je dlouhodobý proces. Pomáhá k němu jakékoliv cvičení zaměřené na koncentraci, posílení a protažení. Například joga, powerjoga, pilates atd. V posledních letech je ve světě velkým hitem S Factor, který používáme na hodinách Flirt Dance.

S Factor je nová metoda, která je inspirována jógou, pilates technikou, baletem, striptýzem a tancem u tyče. Toto cvičení a následně tančení, umožňuje posílení a protažení celého těla, uvědomění si sebe sama, své ženskosti, svého těla. Používá prvky ze všech výše popsaných technik, ale nelze si pod ním představit striptýz jako takový. Svlékání se na hodinách opravdu nedočkáte. Jedině na individuální lekci, pokud by to některá z vás opravdu chtěla zkusit… Většina S Faktoru probíhá na podložce na zemi, proto je nutný pohodlný oděv.

S Factor zařazuje Flirt Dance velmi často hlavně v začátečnickém kurzu, protože dokud si žena neuvědomí sebe sama a svaly svého těla, nemůže být sexy.

Další částí kurzů jsou prvky z latinskoamerických tanců, orientálních tanců a dalších. Ze všech těchto tanců jsou vybrány prvky, které rozvíjejí ženskost a umožňují tanečnici být velmi svůdná.

Po zvládnutí základních prvků se začínají spojovat do jednodušších variací a následně do choreografií. Postupem času je do dalších pokročilostí zařazen tanec se židlí, tanec u tyče a podobné.

Na hodinách se rozhodně nebudete nudit. Vyžadují však váš maximální zájem o rozvíjení sebe sama. Pokud nebudete chtít vzbudit v sobě ženskost, svůdnost, dravost a sexappeal, nikdo to z vás nedostane.

Já však pevně doufám, že každá chceme probudit tu ženskost, která v nás dřímá a životem v naší uspěchané době je potlačována. Proč si alespoň na pár hodin nezkusit, jak se asi cítí ženy, které jsou vnitřně přesvědčeny o té královně ve své duši. Je to velmi povznášející pocit a pomáhá zvyšovat sebevědomí. Zvyšte si sebevědomí a objevte v sobě bohyni!!!

 Těším se na vás na hodinách Flirt Dance a S Faktoru…

 

 

S Faktor

 

I když jsou některé cviky náročné, všechny byste měla pociťovat jako přirozené a smyslové.

 

Náš cíl:

-  skutečná smyslovost

- schopnost prožít si s rozkoší každý pohyb svalů a co nejvíce se z něho radovat

 

Zásady S Faktoru:

 

Zpomalte

Není nic silnějšího a erotičtějšího než žena, která si dává na čas!

Poslouchejte svůj vnitřní metronom a řiďte se jím!

Pomáhejte si správným dýcháním.

Zpomalení má svůj fyzický přínos – při rychlejším pohybu vám gravitace a setrvačnost dovolují méně zatěžovat svaly. Při zpomaleném cvičení je třeba každý pohyb vydržet déle, což pro tělo znamená důkladnější trénink.

 

Prociťte napětí

V každé poloze hledejte nejzazší bod - co největší prohnutí šíje, co největší přetočení páteře, co nejdelší protažení nohy při každém kroku

 

Pohybujte se uvědoměle

Cvičte soustředěně a stále si uvědomujte sama sebe!

Využívejte pohyb ekonomicky – co nejméně pohybu v co nejdelším čase

Nemyslete tolik na to, kam chcete dojít, ale spíše jak se k cíli dostáváte.

Snažte se prožívat přítomný okamžik.

 

Probuďte představivost

Při pohybu si představujte, že vaše tělo proniká hustou, vazkou substancí, jako je horký puding. Uvědomte si, jak prostředí klade odpor, zvláště na hrudi, zádech, bocích, rukou a nohou.

 

Využívejte všech pěti smyslů

Věnujte pozornost zvlášť každému pocitu vašeho těla, například dotyku vlasů na vašich ramenou a tváři, když kroužíte hlavou, dotyku nártů na podložce či koberci, když v kleku kroužíte trupem. Všímejte si, jak vás světlo v pokoji hladí po těle a obličeji. Zaměřte se na chuť v ústech, na vůni své kůže, vlasů a oblečení. Prociťte, jak vlny zvuků obkružují vaše tělo.

 

Dýchejte

Každý pohyb by měl být podpořen hlubokým nádechem a výdechem. Váš dech bude pohánět pohyby těla jako vítr plachty. Kupříkladu při kroužení trupem vsedě si všimněte, jak vám nádech pomáhá protlačit hrudník kupředu a otevřít se, zatímco výdech vtahuje vaše břicho dovnitř, do schoulené pozice.

Hluboké dýchání je podstatné pro všechna cvičení. Zvyšuje schopnost svalů protáhnout se dodáním více kyslíku buňkám.